Říká se, že dostihový sport je odvětvím pro horních deset tisíc a bohaté lidi vůbec. To však dnes platí už jen částečně. Majitelem dostihového koně se můžete stát i v případě, že si nemůžete dovolit vynaložit statisíce korun na jeho pořízení a provoz. Řešením jsou syndikáty a racing cluby, ve kterých se o náklady na plnokrevníka dělí větší počet zájemců.
Janda Bloodstock nabízí založení syndikátů a dalších majitelských společenství.
V zemích s dostihovým průmyslem jsou podobná uskupení běžnou součástí dostihového provozu. Některé z nich působí jako kluby, které vedle majitelství stáje rozvíjejí i další společenské akce, jiné jsou precizně vedenými syndikáty, jejichž podíly představují prestižní investici a po uplynutí stanovené lhůty mohou být zhodnoceny.
V Anglii koně v barvách syndikátů a klubů často vyhrávají i velké dostihy, vítěze Epsom Derby 2005 Motivatora vlastnilo rekordních 230 lidí. V posledních letech se této formě stájí daří více i v Česku. Na nejvyšší úrovni se dokázali prosadit například Kevin The Knight, Tesiov, Gotyk, Fione, Tulum, Theophilos (www.dkfans.cz) a další.
Členové racing clubů a syndikátů bývají často atraktivní pro televizní štáby a novináře. Sdílená radost je dvojitou radostí a také neúspěchy, nedílná součást každého sportu, se ve více lidech lépe snášejí. Členství v majitelském společenství je unikátní možností, jak nahlédnout za kulisy turfu a pochopit mechanismy této fascinující disciplíny. Potěšení z dostihů se neměří počtem vyhraných vavřínů, nýbrž silou získaných zážitků!
Ať se rozhodnete pro jakoukoli formu kolektivního vlastnictví dostihových koní, nabízíme vám pomocnou ruku a podporu při vzniku i menežování vašeho syndikátu.