About us

Janda Bloodstock
Tomáš Janda se v prostředí koní a dostihového sportu pohybuje od mládí.

V roce 2006 promoval na České zemědělské univerzitě v Praze v oboru Živočišná produkce, když obhájil diplomovou práci na téma „Možnosti využití současných plemeníků A1/1 dle osvědčených krevních kombinací. O rok dříve absolvoval dálkové studium na SOUz Velká Chuchle – obor jezdec a ošetřovatel dostihových koní.

Už při studiu pracoval jako sekretář Jockey Clubu České republiky, mezitím sbíral praktické zkušenosti také v hřebčíně Napajedla a v několika předních dostihových stájích, později v irském Coolmore Stud, kde absolvoval dvě delší stáže. Jednu připouštěcí sezonu strávil také v irské pobočce Aga Khan Studs.

Během zahraničních stáží si vyzkoušel práci se všemi kategoriemi koní od porodny a klisen s hříbaty přes ročky až po plemeníky, včetně přípravy hříbat a ročků na dražby či do tréninku.

Vedle práce bloodstock agenta publikuje v odborných médiích, měl pravidelný sloupek v časopise Turf Magazín a rubriku na serveru tiparuvpalec.cz a www.galopp-reporter.cz.

Podílel se též na angažování mnoha úspěšných plemeníků a chovný klisen pro český ale i třeba francouzský či německý chov.

V současné době je značka agentury Janda Bloodstock, která hned na začátku své činnosti slavila velké úspěch, vybudovanou prestižní značkou, která je zárukem profesionality, poctivosti a férovosti. O čemž vypovídá mimojiné i to, že s většinou klientů spoluprace na dlouhodobé bázi a s mnoha v podstatě od začátku svého působení.

Též jako jediný v čr pořádá dražby koní. Středoevropské dražba anglického plnokrevníka (společně s Dostihovým spolkem Pardubice) se konala sedmkrát a organizovali jsme i dražbu pro Národní hřebčín Kladruby.

Janda Bloodstock

Komplexní poradenství v oblasti dostihového sportu a chovu anglického plnokrevníka